Czy wyobrażamy sobie świat bez komputeryzacji?

Kategoria: Komputery |

Czy ktokolwiek obecny świat wyobraża jeszcze sobie bez wszechobecnej komputeryzacji i cyfryzacji? Raczej nie każda dziedzina naszego życia znajduje swój odpowiednik w cyber przestrzeni a dzieje się to z bardzo prostej przyczyny każda firma, jednostka społeczna czy przedsiębiorstwo funkcjonuje w dzisiejszych czasach dzięki i przy pośrednictwie cyber przestrzeni, rozwijają się strony internetowe, które dają możliwość dostępu znacznie szerszemu gronu odbiorców, sklepy internetowe nie dziwią już chyba żadnego z nas, wynajmujemy mieszkania szukamy pracy czy poznajemy ludzi właśnie dzięki pośrednictwu komputera z dostępem do cyber świata. Powstają nawet uczelnie czy kursy przeprowadzane za pośrednictwem stałego łącza, każda dziedzina naszego życia znalazła swój odpowiednik z bardzo prostej przyczyny chcemy wiedzieć, co dzieje się w dziedzinie technologii ten rozwój pozwolił na wiele osiągnięć, ale niestety niesie także ze sobą ryzyko, że coraz więcej osób zaczyna mieć problemy z odróżnieniem życia rzeczywistego od tego, które zostaje prowadzone w cyber przestrzeni, szczególny problem zaczyna być widoczny u młodego pokolenia, który wręcz uzależnia się od nowoczesności i rozwiązań, jakie ona właśnie niesie ze sobą.

Młodzież w dzisiejszych czasach w zasadzie każdą wolną chwilę spędza już przy ekranie komputera, ponieważ właśnie sieć daje możliwość poznawania ludzi, rozmawiania z rówieśnikami z najróżniejszych zakątków świata bez względu na porę dnia czy nocy, to Internet właśnie stał się kopalnią i skarbnica wiedzy, w której większość pytań znajduje swoją odpowiedz, ale jest także zagrożeniem dla młodych umysłów, które niestety narażone są na brutalność seks i zgorszenie. Dlatego ważną rolę także i w tej dziedzinie odgrywają rodzice i ich kontrola rodzicielska polegająca na dozowaniu w pewien sposób zarówno czasu spędzanego przed komputerami jak i sprawdzaniu, w jakich miejscach bywają nasze dzieci oraz jakie treści do nich docierają istnieje wiele możliwości i na przykład zabezpieczeń, które uniemożliwiają naszym dzieciom dostęp do treści dla nich nieprzeznaczonych, ale właśnie od kontroli i pieczy rodzica bardzo wiele zależy. Dlatego powinniśmy obecne czasy traktować z należytym szacunkiem, ale i dozą samokrytycyzmu i kontroli, jaką mamy prawo roztaczać nad najmłodszymi, którzy bez wątpienia niejednokrotnie w sprawach dotyczących cybernetyzacji są znacznie lepiej zorientowani niż my.

 

Powszechność komputera w naszym życiu

Kategoria: Komputery |

W dzisiejszych czasach nie wyobrażalnym wręcz się staje abyśmy nie wiedzieli, w jaki sposób chociażby w wiedzy podstawowej obsługiwać komputer. Większość naszego życia w zasadzie pochłania już czas spędzony w sieci wielu z nas właśnie dzięki Internetowi założyło swoje firmy czy prowadzi je poprzez dostęp do sieci, wielu specjalistów ma możliwość zdalnej współpracy, która wyklucza w zasadzie konieczność codziennych wizyt w biurze, pracują w takim miejscu, w jakim jest im najwygodniej i w takich godzinach, w jakich im tak naprawdę pracuje jedynym wyznacznikiem jest ich rozliczanie się z powierzonych im obowiązków. Dzisiejszy świat niesie wiele rozwiązań, które w znacznym stopniu także ułatwiają nam życie, w każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić stan naszego konta, nie ma problemu z kontaktami z rodziną czy ze znajomymi nawet, jeżeli w chwili obecnej znajdują się na drugiej półkuli świata. Pewna bariera, która do pewnego momentu stawała się przeszkodą została już zniwelowana i wyeliminowana z naszego życia.

Ale cyber przestrzeń to także nowe rozwiązania możliwości nikt teraz nie korzysta już z kalkulatorów prowadzać firmę większość księgowości czy wyliczeń robi się na komputerze, pity czy jakiekolwiek dokumenty urzędowe można załatwiać dzięki cyber rzeczywistości, młodzi ludzie w bardzo prosty sposób wykorzystują możliwości, jakie daje sieć. A mianowicie spotykają się na czatach forach czy innych tego typu miejscach tworząc w pewien sposób miejsca, które wyznaczane są zainteresowaniami poglądami pasjami czy chęcią nawiązywania jakichkolwiek relacji, w których odległość czy miejsce zamieszkania przestaje być w jakimkolwiek stopniu przeszkodom. W sieci pojawia się coraz więcej miejsc, które pełnią rolę swatek, biura matrymonialne czy portale towarzyskie przeżywają istne natężenie, a dzieje się tak z prostej logiki, coraz więcej czasu zajmuje nam praca, bardzo często naszą jedyną odskocznią staje się Internet i przez co staje się on miejscem poznawania ludzi, co dość często kończy się nawiązywaniem znacznie głębszych relacji niż tylko znajomość. Internet jest skarbnica możliwości, jeżeli tylko chcemy we właściwy sposób z niej skorzystać, istnieje wiele miejsc, które pokazują, w jaki sposób można spędzać czas, jakie regiony warte są odwiedzenia, które miejsca cieszą się największym uznaniem, dlatego czasami wystarczy tylko chcieć dowiedzieć się czegoś więcej a Internet nagle okazuje się dla nas niczym miotełka dla archeologa czymś niezbędnym i niezawodnym.