Sprawdzaj w wielu źródłach

Kategoria: Newsy |

Doskonale wiemy o tym i z pewnością nieraz byliśmy w stanie przekonać się o tym, że z kłamstwem i niedomówieniami mamy do czynienia na każdym kroku. Prawda jest taka, że nie zawsze możemy wierzyć temu, co jest gdzieś powiedziane czy napisane. Zanim uwierzymy, jak najbardziej warto byłoby mieć pewność co do tego, że dana wiadomość jest wiarygodna. Coraz częściej słyszy się, że media nie podają nam prawdziwych informacji, że wiele zatajają czy dopowiadają same. Jak się w tym odnaleźć i jak mieć pewność, że dane wiadomości nie są wyssane z palca, ale prawdziwe? Dobrym pomysłem będzie porównywanie tego, co piszą media, sprawdzanie informacji w wielu źródłach. Kiedy dany temat i dana wiadomość pojawia się często, to z pewnością możemy twierdzić, że dana informacja jest zgodna z prawdą. Nie oznacza to jednak, że wiele informacji, na jakie się natkniemy, warto brać z przymrużeniem oka. Nie koniecznie musimy wierzyć w każde słowo, jakie w mediach jest napisane czy wypowiedziane, bo też wiele informacji jest kompletnie przerysowanych.

Portal społecznościowe

Kategoria: Media |

image Z jednej strony portale społecznościowe to możliwość realizowania interakcji ze znajomymi a z drugiej strony jest to coraz ważniejsze miejsce dla działań biznesowych, które realizowane są za pośrednictwem Internetu. Na razie nie wszystkie firmy doceniają jeszcze znaczenie oraz możliwości, które niesie ze sobą internet. Wynika to między innymi z faktu, że prowadzenie stron internetowych przez wiele firm nie jest realizowane, co jak wskazują statystyki jest przede wszystkim wynikiem braku doceniania przede wszystkim na lokalnych rynkach a więc w małych oraz średnich firmach znaczenia Internetu. Z drugiej strony rynki światowe stają się coraz bardziej globalne. Przekłada się to między innymi na sytuację, w której nawet na lokalnych rynkach dostęp do informacji pochodzącej z największych firm staje się z jednej strony łatwiejszy a z drugiej strony również ważne. Portale społecznościowe to najszybszy sposób na przedstawienie informacji, które bardzo szybko oraz bezpośrednio trafią do dużej liczby użytkowników.

Media w Polsce

Kategoria: Media |

image Rynek medialny w Polsce jest na tle rynków wielu krajów bardzo małym rynkiem. Z tego powodu polski rynek medialny jest specyficznym rynkiem. Wynika to przede wszystkim z tego, że środki finansowe na polskim rynku nie są duże. Na polskim rynku jest mocno ograniczona liczba stacji telewizyjnych, co wynika nie tylko z możliwości finansowych biznesu, ale również wynika z trudności w uzyskaniu licencji. Jednocześnie zmiany w zakresie pojawienia się cyfrowego przekazywania informacji telewizyjnych dają większe możliwości do pojawienia się nowych stacji telewizyjnych. Jeśli chodzi natomiast gazety to widać spadek czytelnictwa gazet w wersjach papierowych. Jest to wynik przede wszystkim coraz większego zainteresowania korzystania z wiadomości za pośrednictwem stron internetowych. Wielu klientów decyduje się również na kupowanie oraz korzystanie z elektronicznych wydań gazet, do których dostęp jest znacznie szybszy, zwłaszcza w przypadku decydowanie się na prenumerowanie gazet w wersjach elektronicznych.

Szybki dostęp do wiadomości

Kategoria: Media |

Rozwój sposobu przekazywania informacji oraz wiadomości sprawia, że przesyłanie informacji może być realizowane coraz szybciej. Jednocześnie za pośrednictwem stron internetowych możliwe jest również realizowanie dostępu do stron firmowych, czy do stron z informacjami. Szybki dostęp do informacji to również podstawa biznesu. Z tego powodu coraz więcej firm realizuje takie działania, które mają na celu zapewnienie czy to w ramach działań wewnętrznych, czy to w przypadku interakcji z klientami możliwości jakie daje internet. Jednocześnie dostęp do wiadomości w Internecie jest bardzo wygodny. Wynika to przede wszystkim z coraz większego rozwoju mobilnych urządzeń oraz takiej formy dostępu do Internetu, co znów bez większych problemów pozwala na uzyskanie szybkiego dostępu do wszelkich danych w dowolnym miejscu. Natomiast obecnie w coraz większym stopniu niezbędny jest rozwój infrastruktury, która będzie w stanie zapewnić dalsze rozwijanie się tempa przesyłanie informacji pomiędzy użytkownikami.

Znaczenie szybkiego dostępu do informacji

Kategoria: Media |

Współcześnie znaczenie szybkiego dostępu do informacji stale rośnie. Jest to spowodowane przede wszystkim koniecznością zarówno przedstawiania informacji w zakresie biznesu, które trafiać mają do klientów oraz użytkowników a z drugiej strony dostępu do informacji, która pozwala na podejmowanie właściwych oraz racjonalnych decyzji. Jednocześnie dostęp do informacji jest łatwiejszy, dzięki możliwościom, które zapewnia internet. Z drugiej strony ilość informacji w przestrzeni internetowej stale rośnie, co również jest pewnym problemem. Są różni eksperci, którzy wskazują, że rozwój internetowego przekazywania wiadomości ma swoje ograniczenia. Innymi słowy niezbędne jest pewnego rodzaju selekcjonowanie miejsc, w których pozyskuje się informacje, gdyż w przeciwnym razie wielość informacji jest w stanie prowadzić do chaosu informacyjnego. Natomiast jak na razie występuje rywalizacja pomiędzy zarówno mediami tradycyjnymi jak też mediami nowoczesnymi, które są dostępne wyłącznie za pośrednictwem źródeł internetowych. Z drugiej strony wiele mediów tradycyjnych stara się wykorzystać możliwości Internetu.

Dostęp do wiadomości internetowych

Kategoria: Media |

Internet pozwala na korzystanie z wiadomości, które w bardzo krótkim czasie mogą zarówno trafić do użytkowników jak też mogą podlegać różnego rodzaju interakcjom. Jednocześnie za pośrednictwem Internetu można również decydować się na korzystanie choćby z nauki zdalnej, która staje się coraz bardziej popularną formę uczestnictwa w różnego rodzaju kursach, co pozwala na zmniejszenie kosztów korzystania z nauki, gdyż wiele kursów odbywa się bez konieczności uczestniczenia w nich w określonym miejscu a jedynie za pośrednictwem zdalnego przekazywania informacji. Bardzo ważne w Internecie jest to, że po otrzymaniu informacji można na nie bardzo szybko odpowiedzieć, co pozwala na interakcję, która nie jest dostępna w żadnym innym rodzaju mediów. Internet stale się rozwija, a jednocześnie coraz więcej firm zauważa możliwości, które płyną z korzystania z Internetu ze strony poszczególnych firm, co widać między innymi po rozwijaniu się rynku reklamowego. Internet pozwala również na znacznie tańsze prowadzenie wielu działań biznesowych.

Elektroniczne media

Kategoria: Newsy |

image Media elektroniczne pozwalają na znaczne łatwiejszy do nich dostęp a jednocześnie w większości przypadków takie media są tańsze. W przypadku gazet wynika to przede wszystkim z faktu, że użytkowanie gazet elektronicznych pozwala na szybki dostęp do nowego wydania. W ten sposób zanim gazeta papierowa pojawi się w mediach można korzystać z dostępu do gazet elektronicznych. Jednocześnie poszczególne tytuły gazet za pośrednictwem swoich serwisów internetowych są w stanie zapewnić informacje, artykuły, w tym archiwalne. Dodatkowo w Internecie pojawia się coraz więcej stacji telewizyjnych. Wiele stacji telewizyjnych, które są mniejszymi stacjami działa jedynie za pośrednictwem Internetu, co pozwala na brak konieczności na takich rynkach jak polski po pierwsze uzyskania licencji oraz jej opłacania, co oczywiście znacznie zwiększa koszty prowadzenia stacji telewizyjnej. Jednocześnie dostęp do telewizji internetowej jest coraz łatwiejszy, co również jest związane z rozwijaniem się zarówno mobilnych urządzeń jak też Internetu mobilnego w ramach nowych generacji.

Szybki dostęp do informacji

Kategoria: Newsy |

Internet jest miejscem, które z jednej strony przedstawia informacje a z drugiej stront jest miejscem zapewniającym również dostęp do rozrywki. Podstawowym plusem Internetu w obu zakresach działania jest to, że występuje w nich znacznie większa interakcja pomiędzy użytkownikiem a mediami. Z tego powodu użytkownicy mogą komentować poszczególne wydarzenia za pośrednictwem portali prowadzonych przez stacje telewizyjne, czy też gazety. Ma to duże znaczenie przede wszystkim ze względu na możliwość zapewnienia dostępu do możliwości wypowiadania się, co jest ważne dla wielu osób odbierających wiadomości w sieci. W ten sposób opinie mogą wyrażać osoby, które do tej pory nie miały takich możliwości. Jednocześnie za pośrednictwem Internetu dostęp do poszczególnych informacji jest znacznie szybszy, co bywa ważne choćby dla osób korzystających z informacji o rynkach finansowych. Jednocześnie internetowe wydania gazet są również znacznie łatwiej dostępne a także tańsze, co również jest korzystne dla odbiorców.

Mobilny dostęp do wiadomości

Kategoria: Newsy |

image Internet w coraz większym stopniu ewoluuje w kierunku mobilnego dostępu, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem coraz większej liczby nowoczesnych a jednocześnie zaawansowanych technicznie urządzeń. Dostęp zdalny pozwala obecnie na korzystanie z coraz większych przesyłów danych oraz prędkości Internetu, co znów pozwala na korzystanie z Internetu w sposób wygodny oraz w coraz mniejszym inny, niż korzystanie z Internetu stacjonarnego. Jednym z problemów przy użytkowaniu Internetu zdalnego jest to, że występują w ofertach poszczególnych firm zapewniających taki internet ograniczenia na wielkość przesyłu danych, ale wynika to przede wszystkim z infrastruktury, która ma na celu zapewnić możliwość użytkowania Internetu zdalnego. Jednak taki internet daje najszybszy możliwy dostęp do informacji, czy to pochodzących z mediów czy to pochodzących z firmy, w której wykonuje się pracę. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku tych pracowników, którzy wykonują pracę w sposób zdalny przez urządzenia mobilne.

Kontakt z klientami

Kategoria: Media |

image Firmy coraz bardziej intensywnie korzystają z możliwości, które daje internet. Za pośrednictwem Internetu można znacznie szybciej kontaktować się z klientami. Jednocześnie możliwe jest realizowanie interakcji, które są w stanie budować relacje między firmami oraz klientami, które są znacznie bliższe. W ten sposób łatwiej jest współpracować ze stałymi klientami. Firmy decydują się na korzystanie z portali społecznościowych, które pozwalają na uzyskanie również interakcji ze strony samych użytkowników, co bywa ważnym źródłem informacji oceny poszczególnych działań podejmowanych przez firmy. Jednocześnie za pośrednictwem internetowych stron na portalach społecznościowych bardzo łatwo jest informować o bieżących działaniach w poszczególnych firmach, co również pozwala znacznie łatwiej przedstawiać wydarzenia w ramach prowadzonych akcji promocyjnych czy też w ramach większych kampanii marketingowych. Są to działania, które są na współczesnych rynkach, które są coraz bardziej konkurencyjne, niezbędne.

Przyszłość mediów

Kategoria: Newsy |

image Rynek mediów w coraz szybszym tempie zaczyna się zmieniać, co jest bardzo ważne z punktu widzenia właścicieli poszczególnych mediów. W Polsce rynek mediów podlega stopniowym zmianom, gdyż podstawowym czynnikiem zmian jest Internet. Jednak ewolucyjna zmiana pozwala na dostosowanie się tradycyjnych mediów do zmian, które następują na rynku. Z drugiej strony następującą zmiana sprawia, że pojawiają się nowe możliwości w zakresie tworzenia mediów jedynie dostępnych za pośrednictwem Internetu. Przekłada się to na coraz większą dywersyfikację rynku mediów. Wiele niezależnych telewizji zaczęło działać za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo w Internecie sukces odniosło również wiele portali internetowych nie zawsze zakładanych przez bardzo duże firmy medialne i za małe pieniądze. Obecnie rynek internetowy w coraz większym stopniu się stabilizuje, co oczywiście przekłada się na coraz trudniejsze możliwości wejścia na rynek internetowy dla nowych podmiotów. Jednak nadal internet jest miejscem, gdzie dokonuje się najwięcej zmian w zakresie przedstawiania informacji.

Wiadomości w radiu

Kategoria: Newsy |

image Radio było jeszcze przed wojną światową najważniejszym rozejm mediów. Jednak rozwój telewizji sprawił, że radio zaczęło tracić na znaczeniu, choć przede wszystkim z punktu widzenia miejsca, w którym słuchacze korzystają z rozrywki. Pomimo, że ówcześnie wielu specjalistów wróżyło upadek radia okazało się, że stacje radiowe znalazły swoje nisze. Radio doskonale poradziło sobie z rewolucją związaną z pojawieniem się Internetu. Wówczas pojawiły się nowe stacje radiowe, które prezentowane oraz dostępne są jedynie za pośrednictwem Internetu. Jednocześnie za pośrednictwem radia można uzyskać informacje w dowolnym miejscu, w którym użytkownik się znajduje. Atutem radia jest to, że większość przenośnych urządzeń nawet w przypadku radia internetowego pozwala na jego korzystanie. Dodatkowo korzystanie z radia nie wymaga bardzo dużego przesyłu pakietów danych. W ten sposób radio może być wygodnie użytkowane przez poszczególnych użytkowników w odróżnieniu od użytkowania stacji telewizyjnych, które wymagają znacznie większego przesyłu danych.

Zmiany w mediach

Kategoria: Newsy |

Postęp w zakresie rozwoju Internetu przedkłada się na coraz większe znaczenie, które zdobywają internetowe portale, rynek reklamy w Internecie a jednocześnie spada znaczenie tradycyjnych mediów. Zmiany w tym zakresie trudno ocenić pod kątem tego, jak poradzą sobie z nią tradycyjne media. W wielu krajach zachodnich gazety wydawane są już tylko za pośrednictwem elektronicznych gazet. Na taki krok zdecydowało się nawet wiele znanych tytułów gazet, co dla wielu gazet jest sposobem na przetrwanie na rynku. W Polsce gazety działają zarówno za pośrednictwem internetowych wydań a z drugiej strony nadal wydawane są gazety w wersjach papierowych, do których wielu użytkowników nadal jest przyzwyczajonych. Jednak wysokie koszty wydawania i drukowania gazet sprawiają, że poszczególni wydawcy bardzo intensywnie reklamują elektroniczne gazety, co ma na celu przede wszystkim zapewnienie bardzo łatwego dostępu do poszczególnych tytułów gazet dla użytkowników, którym zależy na nieco niższych cenach oraz szybkim dostępie do wydania gazety.

Wiadomości w mediach

Kategoria: Newsy |

Informacje uzyskiwane za pośrednictwem mediów w coraz większym stopniu podlegają obróbce dokonywanej przez media. Z tego powodu wiele informacji podawanych jest zgodnie z linią dziennikarską danej stacji telewizyjnej. Informacje podlegają obróbce i podawane są w formie opinii a nie jedynie suchych faktów. Materiały medialne z tego powodu nie są często w sferze zainteresowania tych użytkowników mediów, którzy przede wszystkim chcą korzystać z dostępu do informacji a nie chcą uzyskiwać subiektywnie przedstawianych informacji. Z tego powodu coraz większe znaczenie zdobywają duże portale internetowe, gdzie nie tylko można uzyskać informacje, ale również samodzielnie poddać je ocenie w komentarzach. Interakcja, którą daje internet w zakresie uzyskania informacji przez użytkowników oraz możliwości wyrażenia własnego zdania, pozwala na zwiększenie zainteresowania właśnie wiadomościami przedstawianymi za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo w sieci można uzyskać dostęp do wiadomości w znacznie krótszym czasie.

Media internetowe

Kategoria: Media |

Znaczenie Internetu w zakresie przedstawiania informacji stale rośnie. Szybki dostęp do informacji sprawia, że w coraz większym stopniu użytkownicy Internetu zaczynają korzystać z mobilnych urządzeń. W takich urządzeniach specjalne aplikacje pozwalają na uzyskanie dostępu do informacji z określonych dziedzin, z poszczególnych portali zaraz po ich pojawieniu się. W wielu dziedzinach, jak rynek inwestowania posiadanie dostępu do informacji na bieżąco jest niezbędne, by móc podejmować właściwe oraz szybkie decyzje. Jednak szybki dostęp do informacji jest również bardzo ważny w przypadku osób, które zajmują się innymi dziedzinami. Znaczenie internetowych mediów widać po tempie wzrostu znaczenia rynku reklamy internetowej oraz coraz większych środkach, które inwestuje się w reklamę internetową. Nie jest to jeszcze rynek tak bardzo rozwinięty jak rynek reklamy poza granicami kraju, ale można obserwować coroczny wzrost inwestycji ze strony zwłaszcza dużych firm w reklamę za pośrednictwem Internetu, która bywa znacznie łatwiejsza do oceny w zakresie przynoszących skutków.

Współczesny obieg informacji

Kategoria: Newsy |

image Media we współczesnym świecie zmieniają się pod kątem sposobu prezentowania oraz dostępu do informacji. Większość bieżących informacji jest wykorzystywanych za pośrednictwem Internetu, gdzie informacje nowe pojawiają się od razu po zdarzeniu. Z tego powodu telewizje czy gazety w jeszcze większym stopniu zmieniają się z mediów informacyjnych w media opiniotwórcze. W ten sposób zamiast podawania jedynie informacji przedstawiają informacje z przekazem pochodzącym od ekspertów czy dziennikarzy. Jednak szczególnie w młodym pokoleniu coraz większa liczba osób odchodzi od pozyskiwania informacji za pośrednictwem telewizji. Jak wskazują badania w młodym pokoleniu znaczna część osób wskazuje, że w ogóle nie zamierza korzystać z dostępu do telewizji a nawet nie będzie posiadało telewizora. Rośnie znaczenie portali informacyjnych, gdzie w jednym miejscu podawane są wiadomości w ramach różnych kategorii, co pozwala na wybór informacji, które są w sferze zainteresowania użytkowników. Są to informacje zarówno krajowe jak też zagraniczne.