Zalety jakie niesie ze sobą internet

Kategoria: Internet |

Obecny świat pod każdym względem stał się cyber rzeczywistością przeplatającą się z życiem realnym, coraz więcej osób spędza każda chwilę w tej właśnie przestrzeni a dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny, cyber świat daje poczucie anonimowości podszyte możliwościami, jakie ze sobą niesie. Szukanie pracy już od dawna nie polega na chodzeniu od zakładu do zakładu w poszukiwaniu jakiś możliwości, ale polega na rozsyłaniu jak największej ilości Życiorysów pod wskazany adres mailowy, coraz większa popularnością cieszą się pracę, które rozumiane są jako zdalne, czyli wykonywane z dowolnego miejsca kraju czy też świata, dzięki czemu nasz czas i pieniądze zostają w pewien sposób zaoszczędzone nie musimy się zrywać skoro świt z łóżka to od nas zależy, w jaki sposób zaplanujemy sobie dzień, aby zdążyć ze zleceniami, które zostały nam przydzielone, możliwości, jakie niesie nam cyber rzeczywistość rozwijają się tak naprawdę z dnia na dzień

Dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej młodych ludzi wiąże swoją przyszłość właśnie z nim. Większość instytucji czy firm korzysta właśnie z komputerowej księgowości czy zarządzania, ponieważ nie ma możliwości pomyłki czy zawalenia terminu, większość młodych osób właśnie dzięki cyber przestrzeni znajduje pracę nawet na drugim końcu świata, dzięki stroną internetowym oferującym na m na przykład rezerwację biletów czy hoteli możemy zająć miejsce na wymarzone wczasy czy tez urlop. Osoby, które są bardzo nieśmiałe właśnie dość często dzięki Internetowi poznają nowych ludzi i pokonują barierę psychiczną, jaką wytwarza ich umysł, młodzi także bardzo często korzystają z wiedzy i nauki, jakiej bazę posiada Internet, jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedzi na każde pytanie, które zrodzi się w naszej głowie. Z roku na rok dziedzina ta jest unowocześniana, przez co przełamuje ograniczenia i bariery, które kilkanaście lat temu były dla nas nie do pokonania, rozwój tej właśnie dziedziny nauki pozwala nam na stawianie milowych kroków w każdej w zasadzie dziedzinie naszego życia. A świadomość tego ze za kilka lat naszym dzieciom te unowocześnienia będą wydawały się przestarzałymi rozbudza naszą wyobraźnię, w jaki sposób może wyglądać świat w kolejnych latach naszego rozwoju i jakie bariery i przeszkody jeszcze mogą zostać obalone alby nasze życie stawało się jeszcze łatwiejsze i prostsze.

 

Co oznacza termin hosting?

Kategoria: Internet |

Hosting to przestrzeń wynajmowana na komputerze hostującym, czyli serwerze. Może być wykorzystana jako wirtualny dysk – magazyn plików, miejsce na umieszczenie publicznie dostępnej witryny internetowej, prywatna skrzynka e-mail lub jako baza danych.

Jeśli jednak ruch na naszej witrynie jest zbyt duży, tak że powoduje on znaczne przeciążenia i z tego powodu nasza strona często ładuje się bardzo długo albo wcale się nie wyświetla – to ewidentny znak, że od teraz potrzebujemy już czegoś mocniejszego, serwera wirtualnego albo dedykowanego.

Usługa serwera dedykowanego udostępnia nam całą fizyczną maszynę – komputer wpięty do super szybkiej sieci (najczęściej z uploadem i downloadem na poziomie 100 Mb/s) pod dowolne wykorzystanie. Możemy zainstalować sobie na nim serwer PHP i mieć własną stronę internetową. Strona, która do swojej dyspozycji ma całą fizyczną maszynę będzie na pewno dużo lepiej działać, niż taka która jest na zwykłym hostingu, gdzie zawsze mamy dostępną małą część zasobów.

Jako, że serwery dedykowane to drogie usługi i nie każdego na nie stać, warto przemyśleć też może tańsze rozwiązanie, coś pomiędzy hostingiem a serwerem dedykowanym, czyli – serwer wirtualny.

Jest to ściśle wydzielona i w pełni odizolowana część fizycznej maszyny (serwera) mająca swój własny, odrębny zewnętrzny adres IP, własne środowisko uruchomieniowe i środowisko pracy. Działa na dokładnie takiej samej zasadzie jak serwer dedykowany, a cena takiej usługi będzie tu uzależniona od tego ile procent fizycznej maszyny wynajmujemy. Możemy wynająć serwer wirtualny, zajmujący tylko 5% zasobów komputera fizycznego, albo taki który zajmuje 25% itd.

Należy jeszcze pamiętać, że serwery wirtualne i dedykowane dają nam o wiele większe możliwości od hostingu. Można na nich skonfigurować swój serwer gier internetowych, serwery poczty, serwery baz danych, można założyć własną telewizję lub radio internetowe…

Dają one całą masę możliwości, w zasadzie można je wykorzystać tak samo jak wykorzystujemy swój domowy komputer – czyli do wszystkiego, co tylko nam przyjdzie na myśl.

 

 

Historia poczty elektronicznej

Kategoria: Internet, Pozostałe tematy |

E-mail został wymyślony w roku 1965. Autorami pomysłu byli: L. Pouzin, G. Schroeder i P. Crisman. Wówczas jednak usługa ta służyła jedynie do przesyłania wiadomości pomiędzy użytkownikami tego samego komputera. Usługę polegającą na przesyłanie wiadomości tekstowych pomiędzy komputerami wymyślił w roku 1971 Ray Tomlinson, i on również wybrał znak @ do rozdzielania nazwy użytkownika od nazwy komputera, a później nazwy domeny internetowej.

Historia Internetu zaczęłą się 29 września 1969 roku, kiedy to na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych rozpoczęto próby założenia pierwszej sieci komputerowej, bez wyróżnionego punktu centralnego, która mogłaby funkcjonować nawet pomimo uszkodzenia pewnej jej części. Wszystkie istniejące do tej pory sieci zarządzane były przez jeden główny komputer, którego awaria pozbawiała możliwości pracy całą sieć.

W ciągu dwóch następnych lat sieć była rozbudowywana, w pracach nad nią brała udział coraz większa liczba naukowców z różnych ośrodków. W roku 1983 protokoły TCP/IP przyjęte zostały jako Standardy Wojskowe. W tym też czasie do powszechnego użycia wszedł też termin Internet.

Zakaz używania go do celów komercyjnych uniemożliwiał jego rozwój w tym kierunku. Cofnięcie tego zakazu w 1991 roku udostępniło Internet szerszemu gronu użytkowników. Od tego czasu można go również używać do celów czysto komercyjnych takich jak reklama, czy sprzedaż.

W marcu 1989 roku Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau założyli projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych, o nazwie World Wide Web. W grudniu 1990 roku Tim Berners-Lee stworzył podstawy HTML i pierwszą stronę internetową. Dwa lata później została napisana pierwsza graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic. W 1994 roku współtwórca przeglądarki Mosaic – Marc Andreessen z University of Illinois założył w Kalifornii firmę Netscape Communications.

Dzisiejsi użytkownicy Internetu to wielomiliardowa społeczność, która ciągle się powiększa. Coraz częściej informacje drukowane odsyłają odbiorcę do informacji publikowanych w Internecie.